slide2
Specjalizujemy się w projektowaniu Zakładów Produkcji Pelletu
slide5
Prowadzimy sprzedaż sadzonek Miskanta Olbrzymiego
slide3
Produkujemy najwyższej jakości żwirki dla zwierząt domowych
slide9
Prowadzimy całoroczny skup słomy, siana i trocin
slide
Jesteśmy właścicielem jedynej ogólnopolskiej Platformy Opałowej ŚwiatOpału.pl
slide8
Produkujemy i zaopatrujemy fermy drobiu w najlepszą ściółkę
slide4
Odwiedź nasz sklep ze ściółkami Animax: ecobedding.pl
slide6
Produkujemy pellet drzewny w jakości EN Plus A1
slide11
Oferujemy linie do produkcji własnej ściółki dla hodowców drobiu
slide1
Projektujemy i budujemy linie technologiczne do produkcji Pelletu
slide10
Opracowujemy innowacyjne technologie wykorzystywane w różnych branżach
slide7
Zapraszamy do Współpracy!
previous arrow
next arrow

Technologie przetwórstwa biomasy


Nowoczesna i nowatorska technologia produkcji pelletu, autorstwa firmy DORAN, pozwala na produkcję granulatu bez zastosowania suszarni! Naszą specjalnością jest produkcja pelletu ze słomy, z trocin, łuski słonecznika i innych surowców. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakresie technologii wytwarzania paliwa ekologicznego jakim jest pellet.

Skup słomy


DORAN GROUP prowadzi całoroczny skup biomasy agro (w tym słomy i siana), którą przeznaczamy na produkcję wysokiej jakości pelletu agro. Zapewniamy bardzo korzystne warunki współpracy.
Organizujemy profesjonalny zbiór i transport słomy z pól do naszego zakładu w Sępólnie Krajeńskim.

Projekt ŚwiatOpału.pl


Szukasz najlepszego sposobu na ogrzewanie? Zapoznaj się z ofertą naszego nowego portalu internetowego, na którym znajdziesz wyłącznie wysokiej jakości materiały opałowe od pewnych Dostawców. Pellet drzewny, brykiet, ekogroszek, miał węglowy, orzech, a wkrótce także drewno kominkowe i opałowe, wszystko to w jednym miejscu.

Plantacje roślin energetycznych


Jednym z podstawowych profilów działalności DORAN GROUP są usługi w zakresie zakładania i późniejszej eksploatacji plantacji roślin energetycznych. Naszym klientom oferujemy m.in. wyjątkowo odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych sadzonki miskanta olbrzymiego (miscanthus giganteus). Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Animax – Ściółki dla zwierząt


Nasza seria podsypek, powstała z myślą o zdrowiu i samopoczuciu zwierząt. Wiemy jak ważna w hodowli i pielęgnacji jest odpowiednia podściółka, dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego zwierzęcia. Wybierając nasze produkty masz pewność, iż są w 100% naturalne i specjalnie wyselekcjonowane. Dzięki podsypkom Animax dbasz o zwierzęta jak również oszczędzasz czas, zmniejszając konieczność częstej wymiany podłoża.

Technologie spalania biomasy


Dysponując wieloletnim doświadczeniem – z przyjemnością będziemy się z Państwem dzielić naszą wiedzą i umiejętnościami. Oferujemy więc m.in. współpracę przy projektowaniu i budowie kotłowni oraz elektrociepłowni opalanych biomasą (nie) przetworzoną. Wskażemy i pomożemy zastosować najkorzystniejsze rozwiązania.

Witaj na stronie DORAN GROUP

Specjalizujemy się w Technologiach Odnawialnych Źródeł Energii związanych przede wszystkim z wykorzystaniem biomasy na cele energetyczne.

Naszym Klientom dostarczamy nie tylko gotowe rozwiązania w zakresie technologii, ale przede wszystkimi służymy kompleksowym doradztwem w zakresie projektowania i budowy kotłowni, zakładów produkcji pelletu, zakładania plantacji roślin energetycznych oraz ogólnego wykorzystywania potencjału biomasy. W ostatnich latach do jednego z głównych segmentów działalności naszej grupy doszła działalność w zakresie produkcji i dystrybucji podsypek toaletowych (ściółki), dedykowanych zarówno dla zwierząt domowych, koni a także przemysłowych hodowców (drób, trzoda, bydło).

Oferta DORAN GROUP skierowana jest do wszystkich firm i organizacji, które zamierzają wykorzystać biomasę, zarówno leśną jak i biomasę agro, do pelletyzacji, bezpośredniego spalania lub skorzystać z gamy naszych specjalnych podsypek (ściółki dla zwierząt). Mogą Państwo liczyć na nasze pełne wsparcie i profesjonalną obsługę.

Ponadto od wielu lat nieustannie rozwijamy sekcję działalności związaną z plantacjami energetycznymi. Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu sadzonki miskanta olbrzymiego, jak również pomóc w zakładaniu jego plantacji. Warto zaznaczyć, że jest to roślina o bardzo wysokiej wydajności (z jednego hektara można uzyskać nawet 20 ton biomasy).

Linia produkcyjna pelletu oraz technologia granulacji innych surowców

Naszych Klientów stale wspieramy w tworzeniu nowych innowacyjnych rozwiązań i produktów. Jesteśmy w stanie zaprojektować linie do granulacji dla szerokiej gamy surowców, które będą całkowicie dostosowane do charakterystyki danego materiału. Na kolejnych podstronach znajdziecie Państwo szereg materiałów informacyjnych, w których wskazujemy na najczęściej popełniane błędy, przez które istniejące linie produkcji pelletu często nie mogą osiągnąć maksymalnej, zakładanej wydajności. Ponadto przedstawiamy niuanse związane z projektowaniem linii do granulacji biomasy agro (słomy, siana).

W celu zapewnienia najwyższej jakości usług współpracujemy z najlepszymi branżowymi specjalistami w Europie. Wszystko to by nasz Klient był w 100 % usatysfakcjonowany i zadowolony ze świadczonych przez nas usług. Na każdym kroku dbamy również i o to, aby nasze działania pozostawały w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego oraz służyły rozpowszechnianiu idei czerpania z odnawialnych źródeł energii.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, która dostępna jest na kolejnych podstronach.

Nasi partnerzy