Specjaliści w projektowaniu Zakładów Produkcji Pelletu
Prowadzimy sprzedaż sadzonek Miskanta Olbrzymiego
Produkujemy podsypki dla zwierząt domowych
Skupujemy surowce energetyczne takie jak słoma
Sprzedajemy opał na terenie całej Polski
Produkujemy najwyższej jakości ściółki dla drobiu
Odwiedź nasz sklep internetowy Animax Bedding
Produkujemy i sprzedajemy ekologiczny pellet drzewny
Specjalizujemy się w produkcji wysokiej jakości agropelletu
Budujemy i sprzedajemy linie do produkcji pelletu
Opracowujemy innowacyjne technologie
Zapraszamy do współpracy
previous arrow
next arrow
Slider

Technologie przetwórstwa biomasy


Nowoczesna i nowatorska technologia produkcji pelletu, autorstwa firmy DORAN, pozwala na produkcję granulatu bez zastosowania suszarni! Naszą specjalnością jest produkcja pelletu ze słomy, z trocin, łuski słonecznika i innych surowców. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakresie technologii wytwarzania paliwa ekologicznego jakim jest pellet.

Skup słomy


DORAN GROUP prowadzi całoroczny skup biomasy agro (w tym słomy i siana), którą przeznaczamy na produkcję wysokiej jakości pelletu agro. Zapewniamy bardzo korzystne warunki współpracy.
Organizujemy profesjonalny zbiór i transport słomy z pól do naszego zakładu w Sępólnie Krajeńskim.

Projekt ŚwiatOpału.pl


Szukasz najlepszego sposobu na ogrzewanie? Zapoznaj się z ofertą naszego nowego portalu internetowego, na którym znajdziesz wyłącznie wysokiej jakości materiały opałowe od pewnych Dostawców. Pellet drzewny, brykiet, ekogroszek, miał węglowy, orzech, a wkrótce także drewno kominkowe i opałowe, wszystko to w jednym miejscu.

Plantacje roślin energetycznych


Jednym z podstawowych profilów działalności DORAN GROUP są usługi w zakresie zakładania i późniejszej eksploatacji plantacji roślin energetycznych. Naszym klientom oferujemy m.in. wyjątkowo odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych sadzonki miskanta olbrzymiego (miscanthus giganteus). Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Animax – Ściółki dla zwierząt


Nasza seria podsypek, powstała z myślą o zdrowiu i samopoczuciu zwierząt. Wiemy jak ważna w hodowli i pielęgnacji jest odpowiednia podściółka, dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego zwierzęcia. Wybierając nasze produkty masz pewność, iż są w 100% naturalne i specjalnie wyselekcjonowane. Dzięki podsypkom Animax dbasz o zwierzęta jak również oszczędzasz czas, zmniejszając konieczność częstej wymiany podłoża.

Technologie spalania biomasy


Dysponując wieloletnim doświadczeniem – z przyjemnością będziemy się z Państwem dzielić naszą wiedzą i umiejętnościami. Oferujemy więc m.in. współpracę przy projektowaniu i budowie kotłowni oraz elektrociepłowni opalanych biomasą (nie) przetworzoną. Wskażemy i pomożemy zastosować najkorzystniejsze rozwiązania.

Witaj na stronie DORAN GROUP

Specjalizujemy się w Technologiach Odnawialnych Źródeł Energii związanych przede wszystkim z wykorzystaniem biomasy na cele energetyczne.

Naszym Klientom dostarczamy nie tylko gotowe rozwiązania w zakresie technologii, ale przede wszystkimi służymy kompleksowym doradztwem w zakresie projektowania i budowy kotłowni, zakładów produkcji pelletu, zakładania plantacji roślin energetycznych oraz ogólnego wykorzystywania potencjału biomasy. W ostatnich latach do jednego z głównych segmentów działalności naszej grupy doszła działalność w zakresie produkcji i dystrybucji podsypek toaletowych (ściółki), dedykowanych zarówno dla zwierząt domowych, koni a także przemysłowych hodowców (drób, trzoda, bydło).

Oferta DORAN GROUP skierowana jest do wszystkich firm i organizacji, które zamierzają wykorzystać biomasę, zarówno leśną jak i biomasę agro, do pelletyzacji, bezpośredniego spalania lub skorzystać z gamy naszych specjalnych podsypek (ściółki dla zwierząt). Mogą Państwo liczyć na nasze pełne wsparcie i profesjonalną obsługę.

Ponadto od wielu lat nieustannie rozwijamy sekcję działalności związaną z plantacjami energetycznymi. Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu sadzonki miskanta olbrzymiego, jak również pomóc w zakładaniu jego plantacji. Warto zaznaczyć, że jest to roślina o bardzo wysokiej wydajności (z jednego hektara można uzyskać nawet 20 ton biomasy).

Linia produkcyjna pelletu oraz technologia granulacji innych surowców

Naszych Klientów stale wspieramy w tworzeniu nowych innowacyjnych rozwiązań i produktów. Jesteśmy w stanie zaprojektować linie do granulacji dla szerokiej gamy surowców, które będą całkowicie dostosowane do charakterystyki danego materiału. Na kolejnych podstronach znajdziecie Państwo szereg materiałów informacyjnych, w których wskazujemy na najczęściej popełniane błędy, przez które istniejące linie produkcji pelletu często nie mogą osiągnąć maksymalnej, zakładanej wydajności. Ponadto przedstawiamy niuanse związane z projektowaniem linii do granulacji biomasy agro (słomy, siana).

W celu zapewnienia najwyższej jakości usług współpracujemy z najlepszymi branżowymi specjalistami w Europie. Wszystko to by nasz Klient był w 100 % usatysfakcjonowany i zadowolony ze świadczonych przez nas usług. Na każdym kroku dbamy również i o to, aby nasze działania pozostawały w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego oraz służyły rozpowszechnianiu idei czerpania z odnawialnych źródeł energii.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, która dostępna jest na kolejnych podstronach.

Nasi partnerzy